Cała ja

IMG_1174Ja, Pola Spytek- uczennica zerówki integracyjnej, młodsza, ale pouczająca siostra, wierna fanka Lao Che, amatorka piłki nożnej, boksu i jazdy motocyklem. Rzucająca cytatami z Mikołajka, najchętniej nie rozstawałabym się z Pączkiem (miś przytulak).

Kochana córeczka, która  8 lat temu zaskoczyła swoich rodziców dodatkowym chromosomem. Od tego czasu zaskakuję wszystkich na swojej drodze. Tych co przypinają mi łatkę „osoby upośledzonej”, od której nie trzeba i nie warto nic wymagać. Tych, którzy udają bardzo miłych, zapominając, że jestem jak barometr  i szybko rozpoznaję „powierzchowne zainteresowanie”. Nie traktujesz mnie „normalnie”, nie możesz liczyć, że będę  miłą i słodką dziewczynką.

Dobrze zna mnie mój brat. Chociaż starszy,  to dużo może się ode mnie uczyć. Trening czyni mistrza, a nikt tak wcześnie nie zaczyna „zajęć dodatkowych”, jak my, dzieci wymagające dodatkowej stymulacji. To ja wynosze za niego papierki, to ja proponuję –  Tymek przecież możesz się ze mna podzielić. Nikt za mną nie krzyczy „nie garb się”! Sama proponuję mamie -poćwiczymy? Chociaż moje postępy są skromne, szkoda, że nie wiesz jak dużo wysiłku musiałam włożyć żeby w ogóle się pojawiły.

Tak, jestem uparta. Na szczęście na swojej drodze trafiam na cierpliwych terapeutów i pedagogów, którzy prędzej czy później znajdują magiczny klucz do świata Poli. Nie wiem dlaczego, ale mężczyznom łatwiej to przychodzi:) Chociaż niezastąpiona jest Dana- kobieta torpeda i jej zaraźliwa energia. Dla niej zrobię wszystko.
przedszkole
Nie wiem jak mnie postrzegają dzieci w szkole. Dla niektórych jestem pewnie  trochę dziwna. Innym moja rock’n’rollowa osobowość  pasuje, a nie do końca wyraźna mowa  wydaje się zrozumiała.

Chcesz wiedzieć o mnie więcej odwiedzaj moją stronę regularnie:)